UI / UX

طراحی UX و UI ( یو آی-یو ایکس )1398-5-26 14:34:54 +00:00

UI و UX چیست؟

UX مخفف User Experience و به معنی تجربه کاربری است. تجربه کاربری یعنی کاربرد آسانتر محصول برای هر نوع مخاطبی . یک طراح UX به بررسی حالات، احساسات و تجربیات مختلف کاربر هنگام استفاده از خدمات سیستم می پردازد. (یو آی-یو ایکس )

UI مخفف User Interface و به معنی رابط کاربری است. رابط کاربری فضایی است که تعاملات بین انسان و ماشین در آن رخ می دهد. یک طراح UI، رابط کاربری را به گونه ای  پیاده سازی می کند که درعین سادگی ، دارای ظاهری زیبا و کاربردی بوده که کاربر بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

ui-ux.1 (رها سافت)
ui-ux.2 (رها سافت)

تفاوت UX و UI

UI و UX (یو آی-یو ایکس) گاهی به جای هم به کار می روند در حالی که این دو بسیار با هم متفاوتند؛ UI تنها بخشی از UX به شمار می رود درحالی که UX کل یک محصول و ابزاری برای تاثیرگذاری بر مخاطب است. برای تاثیرگذاری مناسب بر مخاطب باید رابط کاربری با عملکرد قوی داشته باشیم. مفاهیم روانشناسی از ابزارهای مورد استفاده در تجربه کاربری است؛ در حالی که در رابط کاربری از تصاویر، ویدئو و دیاگرام استفاده می کنیم.

تاثیر UX و UI بر سئوی سایت

( یو آی-یو ایکس )رابط کاربری و تجربه کاربری به هم مرتبطند. هیچ کدام نمی تواند به تنهایی و بدون در نظر داشتن دیگری وجود داشته باشد و عملکرد مطلوب را ارائه دهد. طراحی یک رابط کاربری ساده، کاربردی و جذاب و ایجاد تجربه کاربری خاص و منحصر به فرد باعث جذب مخاطب و بالا رفتن بازدید و سئو وب سایت کسب و کار شما می شود. البته تاثیر تجربه کاربری بر روی سئو ملموس تر است؛ زیرا هر چه مخاطب تجربه بهتری از سایت شما داشته باشد، مدت زمان بیشتری را در سایت شما صرف کرده و سئو سایت شما را بالا می برد.

خدمات UX و UI در رهاسافت

تیم رهاسافت با برخورداری از دانش متخصصین( یو آی-یو ایکس ) UI و UX، محصولات با تجربه کاربری خاص و رابط کاربری قوی برای شما مشتریانن عزیز ارائه می کند. همچنین می توانید تغییرات و به روز رسانی UX و  UI وب سایت کسب و کارتان را به رهاسافت بسپارید تا تغییرات شگرف در سئوی سایتتان را مشاهده کنید.